Кошничката е празна!

Millet

Преглед: Листа / Табела
Приказ:
Подреди по:
Millet Airy
Наменето за: алпинизам, качување, планинарење, скијање/бордање Материјали: 50% мерино волна и 5..
2,450ден.
Millet Alpine Expert Long
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Создадена да овозможи заштита во високите планини. ..
18,900ден.
Millet Alpine Gaiters DryEdge
Висока камашна за заштита при качување на мраз, снег и мешан терен – во текот на целата година. Н..
3,000ден.
Millet Amber DryEdge
Универзална ракавица со растегливи перформанси, за сите снежни авантури. Повеќе инфо од производи..
3,900ден.
Millet Annapurna 75+15
Ранец со голем волумен за повеќедневни патувања или планински авантури во кои има потреба од повеќе ..
15,500ден.
Millet Brenva Evo GTX
Од овој модел на зaлиха имаме уште само 1 големинa: 41 1/3! Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!! Топла..
22,500ден. 16,900ден.
Millet C 200 Max LS
Од овој модел на залиха имаме уште само XL и XXL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! Тестира..
3,700ден. 2,960ден.
Millet Carline Plus LS
Од овој модел на залиха имаме уште само М големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! Основен слој! ..
2,700ден. 2,160ден.
Millet Carline Plus LS Lady
Основен слој! Женски модел! Со својата техничка плетка, Carline XCL Plus го претставува врвот во ра..
2,700ден.
Millet Carline Plus Tight
Техничка плетка според најновиот развој на изработка на материјали. Подобрено сушење и отстранува..
2,700ден.
Millet Digital 28
Модерен, универзален ранец, дизајниран дa собере 17“ лаптоп. Активности Секојдневни активности, ..
6,100ден.
Millet Down Mitten
Дизајнирана за многу студени временски услови: со перјана изолација и Ripstop заштита, зајакнување с..
3,800ден.
Millet Elevation GTX
Хибридна - алпинистичка и планинарска чевла, дизајнирана да го максимизира комфорот, а погодна за пл..
16,500ден.
Millet Elium 25 LD
Женски модел: грб прилагоден на женско торзо. Целосно одвоен од грбот со мрежа. Ранче со „средна..
6,900ден.
Millet Escent GTX
All-weather protective pant for high-mountain activities in GORE-TEX® 2L Zenith laminate ..
14,700ден.
Millet Fitz Roy
Ова е најуниверзалната јакна од серијата за планинарење на Millet - со одлична цена за перформансите..
8,500ден.
Millet Fitz Roy Pants
Модел кој овозможува одлична заштита во алпска/планинска средина - по одлична цена! Направен од мек..
7,300ден.
Millet Friction
Издржлива, универзална и комфорна ниска чевла за планинарење од т.н. „серија за пристап“. Повеќе ..
7,200ден.
Millet Fusion PO
Лесна изолација за спортски активности! Dual Tech™ конструкцијата овозможува комфор и лесно движење..
4,300ден.
Millet Great Alps
Од овој модел ни е останат уште само еден број во XXL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!! ..
5,500ден. 4,400ден.
Millet Great Alps Lady
Термална изолација за сите планински активности во текот на целата година. Женски крој! Повеќе и..
5,300ден.
Millet Great Alps Lady
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина - Ѕ! Одлична можност - 30% ПОПУСТ!!! Термална..
5,500ден. 3,850ден.
Millet Grepon 4S
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Најновиот член од Грепон серијата: модерна, 4-сезон..
20,900ден.
Millet Grepon GTX
Од овој модел останата е само уште една големина: 8 УК (42 ЕУР) Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!! Пр..
18,900ден. 14,200ден.
Millet Grid JKT Lady
Characteristic   Dual Tech™ construction with Technostretch side panels for greater in-ac..
4,500ден. 3,150ден.
Millet Grizzly Lady
Полар со одлична термо изолација за екстремно студено време, благодарение на Polartec® High Loft мат..
7,900ден.
Millet Hakkoda Grid PO Lady
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина - Ѕ! Одлична можност - цена со 20% ПОПУСТ!!! ..
2,900ден. 2,300ден.
Millet Helmet Liner
Тенка поткапа поставена со микро полар: одличен фит околу главата и неприметно поставување под шлемо..
900ден.
Millet High Route GTX
Модел наменет за планинарење - брзо движење по стрмен терен. Користењето на нубук кожа и конструиран..
12,500ден.
Millet High Route GTX LD
Женска варијанта на High Tour GTX! Модел наменет за планинарење - брзо движење по стрмен терен. К..
12,500ден.
Millet High Tour
Панталона со дишечки материјал и спортски фит, дизајнирана за зимски планински авантури. Отпорна на ..
8,300ден.
Millet Hike Up GTX
Ниска, кожна чевла со дишечка и водоотпорна GORE-TEX® мембрана Препорачано за: пристап, планинаре..
9,200ден.
Millet Hike Up LD
Женски модел на ниска чевла за планинарење. Спецификација: Многу комфорен, компактен фит Прециз..
7,900ден.
Millet Ikam
Наменето за: планинарење, скијање/бордање Одличен комфор, компактен стил и активна термо регулац..
2,200ден.
Millet Kamet 2 GTX
Од овој модел имаме уште само XL големина! Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!   Овој модел е од..
20,900ден. 16,700ден.
Millet Kamet Gore-Tex Lady
Од овој модел имаме уште само Л големина на залиха! Одична цена со 20% ПОПУСТ!!! Универзална тех..
18,900ден. 15,120ден.
Millet LD Carline Plus Tight
Техничка плетка според најновиот развој на изработка на материјали. Подобрено сушење и отстранува..
2,700ден.
Millet Long Distance
Капа со заштита и за вратот кој по потреба може да се отстрани Идеална за топло време - класика, ко..
1,650ден.
Millet LTK GTX Lady
Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина - Ѕ! Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!! Ултра-..
14,790ден. 10,350ден.
Millet M Summit TS
Лесна памучна маичка од Roc Session серијата на Millet, која ја оптимизира слободата на движење. Ек..
1,850ден.
Millet Mission TS SS
Овој основен слој со POLARTEC® POWER GRID LIGHT™ материјал, ќе биде полн погодок за секој вљубеник в..
2,400ден.
Millet Mount Cleveland
Растегливи, дишливи, функционални! Овие панталони се модел кој е препознатлив по чувството на мекос..
4,500ден.
Millet Mount Shasta 55+10 LD
Женскиот модел на Маунт Шаста! Имате потреба за независност во период од повеќенеделно планинарењ..
15,400ден.
Millet Mount Shasta 65+10
Имате потреба за независност во период од повеќенеделно планинарење? Овој модел е специјално дизајни..
16,600ден.
Millet Mystik 20
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Најнов модел од фрирајд серијата на Millet, со чист..
5,500ден.
Millet Powder Mask
Маска за заштита на Вашето лице од студ и ветер. Комбинацијата на искористени материјали од полар и..
950ден.
Millet Power Stretch
Наменето за: алпинизам, скијање/бордање, планинарење Материјали: POLARTEC® POWERSTRECH PRO! 57% ..
2,400ден.
Millet Prolighter 22
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Пролајтер серијата е специјален член на Експерт кол..
4,600ден.
Millet Prolighter 22
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Пролајтер серијата е специјален член на Експерт кол..
4,600ден.
Millet Prolighter 25
ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ! Дизајнерите на овој модел своето внимание посебно г..
6,700ден.