Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond HotWire

Black Diamond HotWire
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 10
660ден.
 
   - ИЛИ -   

Моделот кој ја започна револуцијата на карабинерите со вратичка од жица.

Тежина: 37гр
Сила при затворена вратичка: 24kN
Сила при отворена вратичка: 9kN
Сила на помала оска: 7kN
Отвор на вратичка: 25mm

Повеќе инфо од производителот:

The world's first wiregate carabiner for climbers, the Black Diamond HotWire® has been revamped with an updated, 20% lighter hot-forged design. Its optimal size-to-weight ratio, flat gate-to-rope interface and resistance to freezing up in alpine conditions all ensure its continued popularity.
Hot-forged construction
Nose angle opened slightly to improve clipping
Large rope-bearing surface
Same size as the original HotWire with less weight


Линк до страната на производителот: Black Diamond HotWire

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Hotwire