Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Heavyweight Screentap

Black Diamond Heavyweight Screentap
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
2,800ден.
1,960ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само една големина на залиха: ХЅ
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!

Топли, растегливи ракавици со додадена можност за лесно ракување на уред со екран на допир. Идеални за турно скијање, трчање, планинарење... Топлината ја дава Polartec Power Stretch материјалот, под него во делот на прстите има слој на U|R® материјал кој овозможува ракување со Вашиот смартфон на пример (или друг уред со екран на допир), а во делот на дланката зајакнува со козја кожа за одличен грип!

Тежина за пар :   54 грама
Температурен опсег :   -4/4 ºC

320-грамски Polartec® Power Stretch Pro над дланката – за топлина,
U|R® материјал за ракување со уред кој има екран на допир,
Козја кожа за подобар фат/грип,
Третман за водоодбивност.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Heavyweight Screentap