Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Lightweight 2018

Black Diamond Lightweight 2018
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
1,370ден.
960ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина: XL
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!


Најновиот модел на лесната „полар“ ракавица на Блек Дајмонд, направена од мек и растеглив 136-грамски Полартек материјал. Совршена за турно скијање, планинско трчање и било која друга активност со силен интензитет. Може да се користи и како слој во некоја друга ракавица – поради високата дишливост и можност да се суши многу брзо. На палецот и показалецот има материјал со кој може да се користи уред кој има екран на допир.

Тежина за пар:   28 грама
Температурен опсег:   4/13 ºC

Основно:
136-грамски Polartec® Micro материјал,
материјал со кој може да се користи смартфон или друг уред со екран на допир.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: black diamond lighweight