Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Momentum SA

Black Diamond Momentum SA
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
3,400ден.
2,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само Ѕ големина!
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!


Појас за качување

Опис од производителот:

An all-around harness that balances comfort, breathability and durability, the Momentum SA features Speed Adjust buckles and our trakFIT™ leg loop adjustment system.

An all-around harness for everyone from the first-time climber to the seasoned hardman, the Black Diamond Momentum SA features our Dual Core Construction to provide an expert balance of comfort, ventilation and durability. Dual Core Construction uses two slim bands of high-tensile webbing on the outer edges of the waistbelt and a venting OpenAir foam insert in the center to balance comfort and breathability without pressure points. Our trakFIT leg loop adjustment system uses a simple, secure slide adjuster to quickly and easily adjust the diameter of the leg loop and provide a wide range of fit.

  • Pre-threaded SpeedAdjust buckle on waistbelt
  • Bullhorn-shaped OpenAir waistbelt built using Dual Core Construction
  • Patent-pending trakFIT leg adjustment for easy, worry-free adjustability of OpenAir leg loops
  • Adjustable releasable rear elastic riser
  • 4 pressure-molded gear loops
  • 12 kN-rated haul loop

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Momentum