Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Midweight

Black Diamond Midweight
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
1,690ден.
1,180ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само една големина на залиха: ХЅ и XL
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!


Од производителот:
Тежина за пар : 45 грама, (големина M)
Температурен опсег : 2/7 °C

Најпродаваниот модел од оваа серија на Блек Дајмонд: за секојдневни активности, аеробни активности - каде што таа е доволна сама по себа со својот опсег или пак се користи како прв слој во некоја друга ракавица. Материјалот кој се користи е Pola
rtec Power Stretch, кој е пријатно мек и топол, а козјата кожа на дланката овозможува дополнително добар грип и издржливост при маневрирање со разни алатки.

Материјали:
240 g (9 oz) Polartec Power Stretch полар
Козја кожа во целост во делот на дланката со Кевлар шиење

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Midweight