Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond HeavyWeight

Black Diamond HeavyWeight
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
2,150ден.
1,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само една големина на залиха: ХЅ
Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!


Од производителот:

Тежина за пар : 58 грама, (големина M)
Температурен опсег : -4/4 °C

Дизајнирани за турно скијање, планинарење и алпинизам во студени услови, овие ракавици ги комбинираат квалитетите на растегливиот и дишечки Polartec® Power Stretch®  полар и козјата кожа во делот на дланката за добар фат и издрживост со Кевлар шиењето. Плетката на овој модел овозможува топлина, а силиконските додатоци добар грип за работа со штеките, јажето или цепинот.

Материјали:
300 g Polartec Power Stretch полар
Козја кожа во целиот дел на дланката - со кевлар шиење
Силиконски делови во делот на врвовите на прстите

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, HeavyWeight