Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Jupiter Mitt

Black Diamond Jupiter Mitt
Black Diamond Jupiter Mitt Black Diamond Jupiter Mitt
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 8
4,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Полесната верзија на Mercury Mitt, но сепак издржлива, водоотпорна и топла ракавица за широк спектар на активности.

Основно инфо:
Tемпературен опсег : -17/-1 °C
Тежина за пар : 230 g


Повеќе инфо:
Мембрана: 100% водоотпорна BDry мембрана
Изолација: фиксен 200 грамски „полар“ со 200 грамски Thermolite изолација
Делот на дланката изработен од козја кожа

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Jupiter