Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Freewire 18см

Black Diamond Freewire 18см
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 17
750ден.
 
   - ИЛИ -   

Комплет од два карабинери со вратички од жица и најлонска гуртна со ширина од 18мм.

Сила на гуртната :   22 kN
 
Сила на помалата оска :  
[Top] 7 kN; [Bottom] 7 kN
 
Сила при затворена вратичка :  
[Top] 24 kN, [Bottom] 24 kN

Сила при отворена вратичка :  
[Top] 8 kN; [Bottom] 8 kN
 
Тежина на комплетот:  
100 g – со гуртна од 12 cm;
103 g – со гуртна од 18 cm.

Отвор на вратичката :   26 mm

Од производителот:

Perfect for the sport climber on a budget, the Black Diamond Freewire Quickdraw gives full wiregate performance without emptying your wallet. Two wiregate Quicksilver biners and a durable 18 mm nylon dogbone make for a light, all-purpose quickdraw that's at home everywhere from sport routes to alpine climbs.

  • Quicksilver wiregates on top and bottom
  • Durable, easy-to-grab 18 mm nylon dogbone
  • Dual wiregates eliminate gate flutter and won't freeze up
  • Straitjacket insert keeps the bottom carabiner properly oriented

 

Линк до страната на производителот: Black Diamond FreeWire

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Freewire