Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond RockLock

Black Diamond RockLock
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 20
830ден.
 
   - ИЛИ -   

Најголемиот карабинер со матица на Black Diamond.

Одличен избор кога е потребен поголем простор/отвор на вратичка, за разни маневрирања...
Тип на затворање: на навртување

Сила при затворена вратичка:   24 kN
Сила на помала оска :   7 kN
Тежина :   89 g
Сила при отворена вратичка :   7 kN


Од производителот:

Our largest belay and rappel locker, the Black Diamond RockLock carabiner features a keylock nose and is Munter Hitch compatible.

  • Square hinge end holds belay loop securely in place
  • Slightly curved spine maximizes gate opening
  • Keylock nose prevents snagging
  • One-hand operable


Линк до страната на производителот: Black Diamond RockLock

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, RockLock