Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond nForce R

Black Diamond nForce R
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 2
4,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Јумар дизајниран за максимален грип дури и на подмрзнати, калливи или влажни јажиња!
Овој модел е за десна рака. Моделот со жолта боја е за лева рака.
Тежина: 245 грама

Повеќе инфо од производителот:

Designed for maximum gripping force on wet, icy and muddy ropes, the Black Diamond nForce Ascender is the top choice for jugging lines in any situation. The ascender's 4-bar linkage provides improved holding power and the 360-degree carabiner clip-in point allows a locking biner to rotate through. The large, ergonomic grip provides added dexterity and cam manipulation.

    Four-bar linkage for greater holding power
    360-degree carabiner clip-in points
    Spacious grip improves dexterity and cam manipulation

Видео презентација за начинот на користење:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond nForce, јумар, ascender