Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Legend

Black Diamond Legend
Black Diamond Legend Black Diamond Legend Black Diamond Legend
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
6,200ден.
4,960ден.

Достапни опции


* Големина:

Уште само еден пар во XL големина!
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!


Топла, водоотпорна ракавица за скијање, направена да издржи секакво сериозно користење било каде, каде што скиите можат да ве однесат.
Ова е најтоплата „кратка“ ракавица на Black Diamond со целосна кожена изработка.

Од производителот:
Температурен опсег : -26/-9
°C
Тежина за пар : 244 грама

Видео презентација на моделот:

Повеќе информации:
Топла, водоотпорна ракавица направена да издржи секакво сериозно користење било каде, каде што скиите можат да ве однесат.
Ова е најтоплата „кратка“ ракавица на Black Diamond со целосна кожена изработка.

Водоотпорниот и дишечки GORE-TEX® ќе ве заштити од највлажните сезони, а PrimaLoft® One изолацијата ви ги топли рацете при возењето на ски-лифт или пак при скијањето во најдлабоки снежни услови. Додадено е и Kevlar сошивање за зголемена издржливост и EVA потполнки за заштита на зглобовите од удирање.

Мембрана: 100% водоотпорна и дишечка GORE-TEX мембрана со XCR продукт технологија
Целосна изработка од козја кожа со неопрен во делот на зглобот
Изолација со 170 грамски PrimaLoft One на задната страна на дланката и 133 грамски PrimaLoft One во делот на дланката
.
 

Линк до страната на производителот овде >>>>

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Legend