Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Squad

Black Diamond Squad
Black Diamond Squad Black Diamond Squad
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
4,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Создадена за агресивни скијачи, ова е ракавица со „долг“ крој и водоотпорна и дишечка GORE-TEX® мембрана, која ќе ве заштити од сите лоши временски услови.

Основно инфо:
Температурен опсег: -12/-1 °C
Тежина за пар: 216 грама

Повеќе инфо:
Модел кој благодарение на GORE-TEX® мембраната и можноста за целосно затворање високо над зглобот, сигурно ќе ве заштити и во највлажните зимски денови во најдлабокиот снег во годината. PrimaLoft® One изолацијата ве штити од студот, а EVA потполнките од удари во гранки кога скијате низ совршениот снег низ дрвјата.

Мембрана: 100% водоотпорна и дишечка GORE-TEX мембрана со XCR продукт технологија
Делод на дланката изработен од козја кожа
Изолација со 170 грамски PrimaLoft One на задната страна на дланката и 100 грамски „полар“ во делот на дланката
.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Squad