Кошничката е празна!
Најпродавани

Limar Air Master

Limar Air Master
Limar Air Master Limar Air Master
Бренд: Limar
Код на производот: limar
Достапност: 4
9,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Аир Мастер моделот на Лимар е создаден за професионалците - со нивна поддршка и тестови. Целта е да се понуди врвен аеро и компактен модел, со вентилација за екстремни перформанси на најсилните трки од Про Тур серијата - кога има и највисоки температури.

Ова е еден од моделите на Лимар кои ги користи професионалниот тим Астана, кој настапува на најсилните трки во светот, како и нашиот локален тим Мадал Бал Аутдор Тим - кој веќе неколку години по ред е во најдобрите три тима во Македонија. :)

Вентилација и аеродинамика? Можеме!
Можеби звучи контрадикторно, но ова е навистина постигнато од страна на Лимар преку моделот Аир Мастер! 15-те канали за вентилација овозможуваат влез на голема количина на воздух, без компромис со аеродинамичните предизвици. Комфорот е загарантиран со внатрешното струење, каде што воздухот струи низ каналите внатре и топлината излегува надвор.

Технологија: In-mould triple shell
Вентилација: 15 канали за вентилација
Големини: М (53-57цм, 240 грама) и Л (57-61цм, 260 грама)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: limar, air master