Кошничката е празна!
Најпродавани

Sigma Sport BC 16.16 STS

Sigma Sport BC 16.16 STS
Бренд: Sigma
Код на производот: Sigma Sport
Достапност: 5
3,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Безжичната варијанта на преполниот со функции BC 16.16!

За возачи кои многу често го користат својот велосипед: како за спорт, така и во градски средини.
Одберете брзинометар од германската компанија Sigma Sport - секогаш по одлични цени!

Функции:

Растојание до целта (ако е вклучена ЕТА функцијата)
Вкупно време на возење
Време на возење на моментално патување
Време на пристигнување до целта (ако е вклучена ЕТА функцијата)
Заштеда на гориво при моментално патување
Вкупно извозени километри
Проценка на време на пристигнување (ЕТА функција)
Максимална брзина
Вкупно заштедено гориво
Вкупно време на возење за повеќе велосипеди
Моментална брзина
Температура
Споредба на просечна и моментална брзина
Автоматско вклучување/исклучување
Часовник
Вкупно извозени километри за повеќе велосипеди
Просечна брзина

Карактеристики на уредот:

UFSB 2016 компатибилно
Поврзување со компјутер со соодветен Topline 2016 приклучок
Водоотпорно по IPX7стандард
Подесување на сетинзите е можно и преку Дата Центар програмата на Сигма
Заштеда на батерија
Статистика на вежбање во период од 12 месеци
Подесување на сетинзите е можно и преку LINK app
Монтирање без алат
Користење на NFC технологија за поврзување со Андроид телефон
Предупредување за слаба батерија
Безжична трансмисија
Подесување на контраст
Програмирање според големината на тркалото
Функција „Мое име“
Функција „Мој екран“
Снимање на мемориски чип на вкупните вредности и сетинзите
Светло
Автоматско препознавање на прв и/или втор велосипед
Автоматско поврзување

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: sigma, 16.16, sts