Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini X Warm Jacket

Nalini X Warm Jacket
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 3
8,600ден.
6,800ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само L големина
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!

Термо јакна за заштита од временските неприлики

Основни карактеристики: 3-слеон материјал со слој за заштита од ветер, анатомски крој околу вратот за оптимална заштита од ветер – од пријатен материјал на допир со кожата, заштита на патентот, силиконски грипови околу половината, 3 џеба во задниот дел, рефлектирачки детали...

Фитинг: Regular
Стандарден фитинг на облека, со особена грижа за комфор.

Материјал: Air Moa
Овој материјал е дизајниран да обезбеди неверојатна заштита од ветер, но и да ја зачува топлината на телото. Лесен, издржлив и лесно се суши.

Третман: Moa Manto W.R.T.
Револуционерен водоотпорен третман кој овозможува капките од влага да се тркалаат надолу по јакната, но исто така и разните валканици – оневозможувајќи им да навлезат во влакната на материјало. Резултат на тоа е не само максималната заштита, туку и лесното перење и долгото траење на облеката.

Мембрана: Moa Mantovent
Дишечка мембрана и отпорна на ветер. Благодарение на нејзината уникатна структура, таа е одлично решение за облека која треба да штити од временските неприлики, да биде издржлива, но и да биде мека на допир, еластична и лесна.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Nalini X Warm Jacket