Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Mantova Warm

Nalini Mantova Warm
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 1
5,800ден.
4,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само Ѕ големина
Цена со 20% ПОПУСТ!!!


Технички полар дрес со Mantodry третман
Основни карактеристики: анатомски ракави, силиконизиран додаток околу половината за грип, целосен патент...

Фитинг: Race
Дрес со анатомски и ергономски крој за возачи кои сакаат предизвици.

Материјал: Cold Moa
Благодарение на високата термална изолација и дишливост, овој материјал го одржува телото суво и топло и во екстремно студените денови. Еластичните влакна овозможуваат посебно добар фитинг и пријатна мекост.

Третман: Moa Mantodry
Благодарение на овој процес, влагата создадена од потењето, брзо се пренесува кон надвор/горните слоеви, наместо да биде апсорбирана од материјалот. Оптимизираните синтетички влакна, овозможуваат постојано испарување и поефективна размена на топлина. Резултат на тоа е пријатно чувство на кожата. Овој третман е отпорен на нежното перење и не се менува со тек на време.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Nalini Mantova Warm Jacket