Кошничката е празна!
Најпродавани

Gaerne Tornado Carbon

Gaerne Tornado Carbon
Gaerne Tornado Carbon Gaerne Tornado Carbon
Бренд: Gaerne
Код на производот: Gaerne
Достапност: 10
11,500ден.

Достапни опции


* EU број:

 
   - ИЛИ -   

Најновиот модел на Герне со карбонски ѓон и Боа систем – по одлична цена!

Супер лесна и ригидна чевла, чиј ѓон поради технкиот слој на карбонот, овозможува минамално растојание на стопалото од педалата, со што се овозможува максимален пренос на сила без да се губи енергија. Два канали во ѓонот овозможуваат одлична вентилација на стопалото при возењето.Гумени додатоци под прстите и петата овозможуваат побезбедно движење кога ќе се симнете од велосипедот. Гумениот дел под петата, кога ќе се потроши – се менува. Ѓонот е компатибилен со сите „клиплес“ педали.

Систем на заврзување: една микро подесувачка „BOA L6“ сајла, направена од нерѓосувачки челик. Со вретење на системот за затегнување, сајлата рамномерно ја затегнува патиката на стопалото, без при тоа  да се издвојуваат одделни точки на стегање, а при тоа „заврзувањето“ се прави и многу лесно и брзо.

Заштитен дел околу зглобот: анатомска форма која нема да се деформира или ослабне и која овозможува најдорба стабилност и контрола за стопалото. Покрај тоа, од надворешна страна таа има рефлектирачки елементи кои служат за ваша безбедност – да бидете видени во услови на слаба светлина.

Влошка: ултралесна со одличен комфор и дишливост и која може да се замени по потреба.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Gaerne Tornado Carbon