Кошничката е празна!
Најпродавани

Joe's Tubeless auto/19-25mm

Joe's Tubeless auto/19-25mm
Бренд: Joe's No-Flats
Код на производот: Joe's No-Flats
Достапност: 9
1,790ден.
 
   - ИЛИ -   

Пакет за конверзија во тубелес систем - сет за 2 гуми!
За обрач: 19-25мм
Вентил: шредер /авто
 

Од производителот:

Fits ALL MOUNTAIN rims, 26" and 29" 19-25mm inner rim width. Color coded GREEN. Joe's Tubeless Rim Strips are specifically designed to secure the tire inside the rim, with no loss of air from the rim. Weight 70 grams per strip including valve. Fits rims with AUTO/SCHRADER valve hole openings. 
This kit contains all you need to convert two 26" or 29" standard mountain rims and tires to tubeless and keep you riding tubeless for years:

  • 240 ml Joe's Super Sealant, with micro-sealing particles.
  • 2 High quality rubber tubeless strips with integrated Auto/Schrader valves with removable cores.
  • 1 Auto Valve Key/Cap for easy removal of the core.
  • 1 Spare Auto valve core.
  • 1 Roll nylon rim tape for 2 wheels.
  • Detailed Installation Instructions, easy step by step explanations, with photographs, available in 7 languages.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: joe's no-flats, tubeless