Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Kamet 2 GTX

Millet Kamet 2 GTX
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 6
20,900ден.
16,700ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме уште само XL големина!
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!

 

Овој модел е од „Експерт серијата“ на Millet. Дизајниран е да овозможи екстремно силна заштита во вашите алпинистички активности во текот на целата година. Тоа е трослојна јакна чија мембрана е поставена помеѓу два материјали и ништо не може да помине низ овој систем! Два типа на Gore-Tex мошне умешно се искористени, од кој поиздржливиот е поставен во делот на рамењата, каде што се случува и дополнително триење од ранецот. Во пределот на градите има и два големи џеба.

Намена:
Алпинизам, планинарење, скијање

Спецификација:
-засилување во делот на рамењата
-спортски фит со Flex Comfort™ крој
-капата на јакната се подесува, доволно е голема за да се стави над шлем за алпинизам, има заштитничка стреа и е доволно отворена за да се има „панорамски поглед“
-отвори за дишење со патент
-2 надворешни и 1 внатрешен џеб – сите со патенти
-главниот патент се отвора/затвора во два правци, јакната има можност да се подесува (стегнува/олабавува) во сите делови.

Материјали:
-GORE-TEX® Holberg 3L,
а над рамењата: GORE-TEX® Khumba 3L.
-сите споеви се водоотпорно третирани со 13мм ленти.
-сите патенти се водоотпорни.

Просечна тежина: 545грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Kamet 2