Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Mission TS SS

Millet Mission TS SS
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
2,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој основен слој со POLARTEC® POWER GRID LIGHT™ материјал, ќе биде полн погодок за секој вљубеник во планинските спортови, поради одличната дишливост. Овој модел нуди одличен трансфер на влага, благодарение на супер лесната полиестерска плетка, која од внатрешната страна има специјална структура за што побрзо исфрлање на потта кон надвор. Исто така благодарение на POLYGIENE® третманот, маичката е заштитена и од насобирање на лоша миризба, бидејќи тој третман го спречува развојот на бактерии.

Посебно препорачано за: алпинизам

Спецификација:
Атлетски фит, Flex Comfort™ крој, ексклузивен Millet принт, „Crew“ врат

Материјали
Polartec® Powergrid Light
100% Polyester

Tежина: 135 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet mission ts ss