Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Trident Stretch

Millet Trident Stretch
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
11,900ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

За акции каде што лесната заштита е примарна! Овој модел со својот материјл, DRYEDGE™ 2.5L STRETCH, кој е со ламинирана мембрана, овозможува екстремна дишливост, одлична водоотпорност и комфор при движењето, а исто така и одлина заштита од абразија/износување. Практичните додатоци како вентилационите отвори под рацете, 3те џеба и компатибилноста со шлем ја прават лесна за користење и кога се носи под ранец или кога се има појас за качување.

Препорачана за: пристап пред искачувања, планинарење...

Спецификација:
Flex Comfort™ крој
Интегрирана капуљача со стреа со широк/отворен поглед, која е компатибилна со кацига
Главен патент за целосен отвор и 2 џеба
Отвори под рацете за подобра вентилација

Материјали:
Dryedge™ Stretch 2.5L
Водоотпорност: 10 000Mm
Дишливост: 10 000 G/M²/24H
100% Polyamide

Тежина:
450 gr

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet trident