Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet C 200 Max LS

Millet C 200 Max LS
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 6
3,700ден.
2,960ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само XL и XXL големина!
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!

Тестирано и препорачано од елитата: водичите од Шамони!
Основен слој со долги ракави.
Дизајниран за интензивно користење во многу студени временски услови: одлична термо-регулација!

Повеќе инфо од производителот:

Одлична циркулација на воздухот. Материјалот Polartec® Power Dry® High Efficiency™ овозможува ефикасно отстранување на влагата со што помага да бидете суви и кога се потите.
Polygiene® е Bluesign® сертифицирана технологија која го ограничува развивањето на бактериите - чив основен знак е непријатниот мирис по кој „се познати“ овие „поларести“ јакни.
Но, но и оваа!

Материјали:

  • CARLINE® X.C.L. 200 Max™
  • 96% polyester 4% elasthane 167g/m²
  • Carline® Powerdry Grid High efficiency
  • Light Weight 91% Plyester 9% Spandex 125g/m²
  • Polygiene® treated

Технологии:

  • Dual Tech™ construction

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, C 200 max