Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Carline Plus LS

Millet Carline Plus LS
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
2,700ден.
2,160ден.

Достапни опции


* Големина:

Од овој модел на залиха имаме уште само М големина!
Одлична цена со 20% ПОПУСТ!!!

Основен слој!
Со својата техничка плетка, Carline XCL Plus го претставува врвот во развојот на материјалите наменети за широк спектар на планински спортови.

Повеќе инфо од производителот:

Нуди подобро сушење и отстранување на влагата благодание на т.н. Грид внатрешност, која овозможува подобра циркулација на воздух и исфрлање на потта.
Thermolite® е материјал чија плетка/влакна гарантираат одлична заштита од студ.

Материјали:
CARLINE® X.C.L. 150 Plus™
100% polyester Thermolite® 165g/m²
Polygiene® третирано - против развој на бактерии

Технологии:
Ceramic™ зајакнувања

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Carline