Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet LTK GTX Lady

Millet LTK GTX Lady
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 1
14,790ден.
10,350ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само 1 големина - Ѕ!
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!

Ултра-лесна водоотпорна заштита со GORE-TEX® Active Shell 3L водоотпорна мембрана за силна планинска активност!

Повеќе од производителот:

CHARACTERISTIC

 

Waterproof main zip with retro-reflective piping
Integral Easy Hood™: adjustable height (manual) and depth (automatic)
2 large hand pockets with waterproof zips, positioned to allow access while carrying pack

KEY POINTS
Ultra-light waterproof protection featuring the new GORE-TEX® Active Shell 3L membrane, intended for active mountain disciplines.

TECHNOLOGIES
13mm tape
Easy Hood™

FABRICS
GORE-TEX® Active Shell Pampero 3L
All seams heated

FIT
Anatomic body-hugging fit

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, LTK