Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Trident

Millet Trident
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 8
8,400ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ!

Нов модел во „Тридент“ фамилијата на Millet!
3-сезонска ниска чевла за планинарење и пристап до потехнички искачувања.  
AeroMesh 2D материјалот е лесен и флексибилен, а во исто време и отпорен на триење и износување. Страничните заштитни елементи и тие над прстите, нудат заштита од удари во камења и корења во теренот, а со тоа и чевлите ќе имаат и подолг животен век.  
Густата композиција на Вибрамот овозможува одлична изолација помеѓу нозете и земјата, но во исто време ѓонот е и лесен и има одлично триење.
Средишните слоеви овозможуваат одлична потпора и апсорбција на удари – стабилизирајќи го стопалото и глуждот, а исто така го помагаат динамичкото движење.
Прецизниот фит го прави овој модел одличен за секаков терен!
 

Активности:
-Пристап
-Планинарење

Материјали:
AeroMesh 2D
Système AFC™
EVA Recycled. Trident® Heel
Vibram® MULAZ Evo

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Trident