Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Rockway

Millet Rockway
Millet Rockway Millet Rockway
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
7,900ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Најдобра комбинација на чевла која има перформанси на патика за качување и комфор на класична планинарска чевла.
Оваа чевла е планинарење, но и за движење по малку технички терен: за пристап до насоки за качување и за симнување надолу по некое искачување. Чевлата е креирана да издржи долго време на користење по пукнатини и слични карпести форми. Кожата е издржлива и третирана да е водоодбивна, а внатрешната постава ја исфрла лесно влагата кон надвор. Комфорна форма, заштита над прстите и Вибрам ѓон за одлична заштита на стопалото при движење по технички терен и одличен грип - и по влажен и по сув терен. ROC APPROACH FIT™ на Millet овозможува комфор и слобода при движењето, поради стабилноста околу зглобот која се овозможува, финото „фаќање“ на стопалото и прецизното поставување на прстите по технички терен.

Препорачано за: пристап, прецизно движење по технички терен

Спецификации:
Превртена кожа со „360°“ флекс околу глуждот
Прецизен фит, мек флекс, комфорно стапнување
Прецизно вртење
Гумена заштита над прстите
Прецизен Vibram® ѓон

Материјали:
Превртена кожа 1.8мм
Основа : EVA
Ѓон: Vibram® IBEX
Фит и флекс за чевла за прецизно движење    

Тежина: 400гр

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet rockway