Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Brenva Evo GTX

Millet Brenva Evo GTX
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 1
22,500ден.
14,600ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на зaлиха имаме уште само 1 големинa: 41 1/3!
Одлична цена со 35% ПОПУСТ!!!!

Топла чевла за техничи планински авантури во текот на целата година!

Повеќе инфо од производителот:
Материјал: 3мм кожа со ригидна поддршка за автоматски дерези
Изотерма: до -15°C (комфорен лимит)
Изолација: GORE-TEX® Duratherm мембрана (100% водоотпорна, дишечка и топла)
Фит: за прецизно и комфорно движење
Целосен гумен круг како дополнителна заштита на чевлата
Прецизно и лесно врзување
Амортизација на удари
Одличен Vibram® Teton ѓон

Произведено во Италија

Тежина: 930 грама за чевла со големина УК8

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Brenva