Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Touring 30 red

Millet Touring 30 red
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
5,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Испробана и доверлива класика. Овогодинешната верзија на Туринг 30 со својата „слим“ изведба, ќе ги задоволи сите оние кои бараат силен производ со издржливи материјали и засилени гуртни. Ранец кој ќе биде ваш придружник долго, долго време! Двојниот систем за носење на скиите на ранецот овозможува скиите да бидат поставени или диагонално или странично на ранецот.

Намена:
турно скијање, ски алпинизам, планинарење

Спецификации:
-„слим“ крој со една гуртна за затворање на капата
-странично и предно (дијагонално) поставување на скии
-можност за поставување на цепини и странични гуртни за компресија
-2 странични џеба со мрежа, 2 џеба на патент, голем џеб со патент на појасот
-ергономски гуртни за рамењата


Материјали:
450 D Velocity PES
N 70 D 230 T Triple R/S
3D Mesh Back


Волумен: 30Л
Позадина: FAST BACK™ со висина од 46 cm
Тежина: 900 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet, Touring