Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Ubic 40 LD

Millet Ubic 40 LD
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 2
7,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Женски крој/модел на Ubic 40. Посебна конструкција која одговара на женското тело!

За време на развојот на овој модел, тој беше тестиран од прочуените планински водичи од Шамони, кои во голема мера им помогнаа на производителите да го подобрат квалитетот на материјалите, со цел да се оптимизираат ергономијата и комфорот! Деталите на овој модел, креиран да биде со што повеќе функции, го прават погоден за планински авантури во текот на целата година и во него се инкорпорирани  разни системи за поставување/носење на секаква опрема, а при тоа со задржана атлетска ергономија, комфорни гуртни... Создаден за авантури!

Намена:
планинарење

Спецификација:
-Две гуртни/токи за затегнување на капата; гуртни за компресија
-Оддел на патент во долниот дел
-Преден џеб на патент, страничен еластичен џеб, страничен џеб на патен и 2 помали џеба на патент
 -Variloop System™ компатибилен за носење на широк спектар на опрема за планински спортови, надворешни носачи на опрема и гуртни во долниот дел кои исто така се носачи на опрема
-Поставени гуртни/прерамки кои можат да се регулираат за подобро поставување/налегнување на товарот; гуртна за одмор на рацете; поставен појас.

Материјали:
Ласерски крој
N 210 D 3 line Honey Comb
N 420 D HD Oxford / P 1200 D PES
Thermo-moulded Stretch Back / 3D Mesh

Друго:
Волумен: 40 литри
Позадина: FOAM LIGHTER BACK™ со висина на грб : 40 cm


Тежина:
1.28 килограми
 

 

Видео презентација на UBIC серијата:

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Ubic 40