Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Ubic 50+10 LD

Millet Ubic 50+10 LD
Бренд: Millet
Код на производот: millet
Достапност: 3
10,900ден.
 
   - ИЛИ -   

Женска верзија на најпродаваниот модел на планинарски ранец на Millet!

Овој модел е еден од најпродаваните на Millet - подготвен со детали корисни како за негово користење во летни, така и во зимски услови. Супер универзален ранец за широк спектар на активности во планините!

Препорачано за: планинарење

Спецификација
Компактно тело, капата по потреба може да се отстрани (на 2 токи), патент за лесен пристап во горната комора, гуртни за затегнување...
Долната комора може да се оддели од горната со патент
Преден, растеглив џеб на патент, страничен растеглив џеб, страничен џеб на патент...
Variloop System™ компатибилен за носење разна планинарска опрема, надворешни држачи за према, гуртни под долната комора
Компатибилност со мешини/резервоари за хидратација
Мушама за заштита од дожд
Поставени гуртни за рамењатам, гуртни за подесување на правецот на тежината, гуртна околу појасот - поставена и со џебови на патент, гуртни за одморање на рацете...

Материјали
ласерски крој
N 210 D 3 line Honey Comb
N 420 D HD Oxford / P 1200 D Polyester
Термо-модулиран грб „Stretch Back“ / 3D Mesh

Тежина
1,67 kg

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet ubic 50+10