Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Zenith 30 blue

Millet Zenith 30 blue
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 3
5,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Ранче со „средна“ големина, погодно за планинарење на секаков терен и прошетки.

Овој модел е најлесниот ранец во оваа „Mountain“ колекција и има одлична вредност за карактеристиките. Волуменот и т.н. „Спорт перформанс“ форма му даваат тенка силуета, а со тоа се овозможува слобода во движењето и носењето по стрмен и технички терен. Обложените гуртни околу рамењата се обложени, но и прекриени со перфорирана мрежа со што се овозможува комфорно носење и оптимална дишливост. Во гуртната околу половината има и џем со патент во кој може да се постават ситни работи како мал апарат, лабело и некое барче за освежување.

Гуртните за одморање на рацете го олеснуваат напредувањето и помагаат во подобрување на циркулацијата на крвта во рацете. Ранецот има две комори/пристапи за полнење, капа во која има мушама/прекривка за заштита од дожд, пристап преку преден патент до содржината, странични гуртни за затеганување, систем за поставување на цепини, компатибилност со резервоари/мешини за хидратација итн, а материјалот од кој е изработен е многу лесен и издржлив!

Активности:
Планинарење

Спецификација:
-„хајкинг“ фит; капа со две токи,
-преден џеб на патент, странични џебови од еластична мрежа,
-Quick Axe™ држач за цепини,
- странични гуртни за компресија,
-капа со два џеба на патенти,
-компатибилност со резервоар/мешина за хидратација,
-мушама/прекривка за заштита од дожд..

Материјали:
-„ласерски крој“
-N 0563 N 200 D 200 D PU
-N 0491 N 200D 200 D R/S SD
-P 600 D PES
-вентилација во делот на грбот: „Ventilated Mesh Back“

Тежина: 890 грама

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: millet zenith 30