Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Super 8

Black Diamond Super 8
Black Diamond Super 8 Black Diamond Super 8
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 4
990ден.

Достапни опции


* Боја:

 
   - ИЛИ -   

„Осмица“ - алатка за обезбедување/абзелување.
Во моментов ја имаме достапна само во темно сина боја!

Тежина: 87 грама
Сила: 15 kN

Опис од производителот:

Fast and easy loading, this classic belay/rappel device uses a unique design that eliminates excess material by thinning out the non-rope bearing areas. Sold in assorted colors.

  • Modern 8 design for smooth handling
  • Ideal for the retro climber or Search and Rescue professional
  • Works well with double 8.1 mm ropes up to 11 mm single lines


Линк до страната на производителот: Black Diamond Super 8

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Super 8