Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Express 10, 13, 16цм

Black Diamond Express 10, 13, 16цм
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 3
3,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Должини:
XS - 10cm
S - 13cm
M - 16cm
L - 19cm
XL - 22cm

Опис од производителот:
Our fastest placing ice screws with advanced tooth geometry and complete stainless steel construction, Express Ice Screws feature large, color-coded crank knobs for incredibly fast placements.

Strength :  10 kN, 2248 lbf
 
Materials :  Screw: Chromoly 
Hanger: Stainless steelWeight :  
10 cm – 118 g (3.2 oz)
13 cm – 134 g (4.7 oz)
16 cm – 145 g (5.1 oz)
19 cm – 159 g (5.6 oz)
22 cm – 168 g (5.9 oz)

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond Express