Кошничката е празна!
Најпродавани

Black Diamond Positron 12cм

Black Diamond Positron 12cм
Бренд: Black Diamond
Код на производот: Black Diamond
Достапност: 1
830ден.
620ден.
 
   - ИЛИ -   

Уште само 1 комплет на залиха!
Одлична цена со 25% ПОПУСТ!!!

Комплет од 2 Poistron карабинер и Dynex гуртна со ширина од 14мм.

Сила на гуртната :   22 kN

Сила на карабинерот со затворена вратичка :  
[Top] 25 kN; [Bottom] 25 kN,

Сила со отворена вратичка :  
[Top] 8 kN; [Bottom] 8 kN

Сила на помалата оска :  
[Top] 8 kNf; [Bottom] 8 kN

Тежина на комплетот :  
107g – со гуртна од 12 cm;
110g – со гуртна од 18 cm
.

Отвор на карабинерот :  
[Top] 22 mm; [Bottom] 26 mm

Од производителот:

With two Positron carabiners and a lightweight Dynex dogbone, the Black Diamond Positron Quickdraw is our top value in full keylock functionality. The light, smooth-clipping design eliminates snags whether you're cranking on sport routes or extending gear placements, and the integrated Straitjacket insert keeps the bottom biner in the optimal clipping position.

  • Straight-gate Positron on top, bentgate Positron on bottom
  • Dual keylock noses ease clipping and cleaning
  • 14 mm Dynex dogbone is light, durable, and easy to grab
  • Straitjacket insert keeps bottom carabiner properly oriented

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Black Diamond, Positron, комплет