Кошничката е празна!
Најпродавани

Rock Empire Comet 6

Rock Empire Comet 6
Бренд: Rock Empire
Код на производот: Rock Empire
Достапност: 1
2,960ден.
 
   - ИЛИ -   

Повеќе информации од производителот:

The Comet is a lightweight spring loaded camming device offered in wide range of sizes. One new size added this year. Made in EU.

Size Range min/max Weight Strenght
0,25 12-16,5 mm /0,47-0,65 in 65g /2,29 oz. 7 kN
0,5 14-20 mm /0,55-0,79 in 70g /2,47 oz. 9 kN
0,7 17-24,5 mm /0,67-0,96 in 72g /2,54 oz. 10 kN
1 18,5-31 mm /0,83-1,38 in 81g /2,86 oz. 11 kN
2 21-35 mm /0,83-1,38 in 93g /3,28 oz. 11 kN
3 26-44,5 mm /1,02-1,75 in 102g /3,60 oz. 12 kN
4 33-55 mm /1,30-2,17 in 144g /5,08 oz. 12 kN
5 43-70 mm /1,69-2,76 in 186g /6,56 oz. 12 kN
6 55-89 mm /2,17-3,50 in 222g /7,83 oz. 12 kN
7 72-114 mm /2,83-4,49 in 263g /9,28 oz. 12 kN
8 90-143 mm /3,54-5,63 in 307g /10,83 oz. 12 kN
 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Rock Empire, Comet