Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Trip SP3CF grey

Julbo Trip SP3CF grey
Бренд: Julbo
Код на производот: julbo
Достапност: 3
3,700ден.
 
   - ИЛИ -   

Трип е ултралесен модел со многу компактен дизајн!

Ја ставате на лицето за врвна заштита од сончевото зрачење - и ја заборавате!

Независно која леќа да ја одберете (во нашиот продажен центар се нудат две опции т.е. со или без поларизација) - тие нудат највисок оптички квалитет и највисоко ниво на јасност!

Овој модел на Трип е со Спектрон 3ЦФ леќа на Јулбо! 
Тоа е поликарбонатна леќа со антирефлектирачки/огледало слој на нејзе - го подобрува визуелниот комфор со елиминација на непосакуваните рефлексии.
Таа „пропушта“ малку повеќе светлина низ нејзе во споредба со Спектрон 4 леќата, а со тоа нуди и уште поголема „универзалност“ - може да се користи за поширок спектар на спортови, каде што не е потребно толку затемнување.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: julbo, trip