Кошничката е празна!
Најпродавани

Julbo Trek Sp. 4 black

Julbo Trek Sp. 4 black
Julbo Trek Sp. 4 black Julbo Trek Sp. 4 black
Бренд: Julbo
Код на производот: Julbo
Достапност: 3
5,500ден.
 
   - ИЛИ -   

Од производителот:

Мисијата на овој модел е едноставна: да достигне оптимални перформанси додека се движите брзо во екстремни услови - овозможувајќи високи технички квалитети, во лесна рамка.
За луѓето кои се посветени во спортовите во природа како на пример алпинизмот, качувањето и планинското трчање, ТРЕК е совршена комбинација на технички алпинистички принципи и лесна квалитетна ергономија. Страничните додатоци штитат од странични зраци на сонцето, но и овозможуваат вентилација - и лесно се вадат и поставуваат на рамката. Поставувањето на очилата на лицето е совршено: благодарение на посебниот начин на легнување на овој модел на носот, а и можноста рамките да се вртат за 360°.

Овој модел е наменет за сите спортови/активности во кои има посебно силна сончева светлина.
Предна вентилација - овозможена благодарение на специјалната изработка на леќите и рамката.
Краевите на рамките можат да се виткаат во сите правци и со нивна помош очилата можат да се постават во одлична позиција на вашето лице: независно дали ги носите само очилата или пак дополнително имате капа или шлем.
Целосна покриеност - овој модел целосно ве штити во екстремни услови при многу силна сончева светлина.
Со овој модел доаѓа и посебен модел на врвка, чија должина може да се подесува.
Дополнителен дел кој лесно се поставува и вади на рамката е сунѓерест дел над очите - кој штити од капки од пот да не влезат на леќите.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Julbo, Trek