Кошничката е празна!
Најпродавани

Ride Duster

Ride Duster
Бренд: Ride
Код на производот: Ride
Достапност: 3
5,900ден.
3,250ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Овој модел го имаме уште само во L големина (58-61cm)!
Сега со одлична цена со 45% ПОПУСТ!!!

Одлична заштита при скијање/бордање, со можност и да уживате во Вашата омилена музика: овој модел има интегрирани звучници кои можете да ги поврзете со Вашиот телефон или друг уред!

Повеќе инфо од производителот:

DESCRIPTION:
There’s no question - no two heads are the same, but with ZoneFlex you get a contoured comfortable fit no matter how your dome is shaped. Add in the upgraded Ride Premium audio capabilities and passive venting, and you have all the elements to protect your head in style and comfort.Protect thy done today with the Duster snowboard helmet.

CONSTRUCTION: ZoneFlex ABS Hardshell Construction
NEW! Premium Ride Audio Kit
Heat Sealed & Stitched Liner with Airmesh
Passive Venting
Detachable Audio Compatible Ear Pads
Plush Faux Fur Detailing
Tool-Less Removable Goggle Clip

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Ride, Duster