Кошничката е празна!
Најпродавани

Ride Gonzo

Ride Gonzo
Бренд: Ride
Код на производот: Ride
Достапност: 2
4,800ден.
2,400ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!!
Овој модел го имаме уште само во М  големина!
За обем: 55-59цм

 

Повеќе инфо од производителот:

DESCRIPTION:

Debuting the all-new Ride ABS hardshell that showcases a matrix of venting channels to help cut down on goggle fog and sweaty helmet head. Also featuring the upgraded RideDial™ fit system, new snap Ride Prime™ goggle clip and plush faux fur lining, this cozy snowboard helmet protects with authority and offers an exceptional value.

CONSTRUCTION: NEW! Ride ABS Hardshell Construction
NEW! RideDial™ Fit System
Passive Venting
Detachable Ear Pads
Plush Faux Fur Liner Detailing
Heat Sealed Padding
NEW! Snap Ride Prime™ GRS

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Ride, Gonzo