Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini New Mavone 2

Nalini New Mavone 2
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 1
7,900ден.
3,950ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одлична можност за дрес со врвен квалитет - со 50% ПОПУСТ!!!
Од овој модел на залиха имаме уште само: XXL големина.

Долен дел од дрес за велосипедизам, со анатомски, комфорен фит.

Карактеристики:
Дишечки, мрежести прерамки
Состав со рамни шевови
Силиконизиран грипер на нозете - со 7.5цм висина на еластичен дел
Рефлективни делови во задниот дел

Фитинг: XRACE
Совршено тесна облека за велосипедизам, која го обвива телото како „втора кожа“. Создадена за максимални перформанси!

Материјал: Hot Moa
Голема дишливост и мала тежина. Основен слој кој ќе го одржува вашето тело суво и во потоплите денови. Еластичните влакна овозоможуваат оптимален фитинг и пријатна мекост.

Третман: Moa Mantodry
Благодарение на овој процес, влагата создадена од потењето, брзо се пренесува кон надвор/горните слоеви, наместо да биде апсорбирана од материјалот. Оптимизираните синтетички влакна, овозможуваат постојано испарување и поефективна размена на топлина. Резултат на тоа е пријатно чувство на кожата. Овој третман е отпорен на нежното перење и не се менува со тек на време.

Перниче: Race man
Специфично дизајнирано за машка анатомија, ова перниче има одличен фитинг, благодарение на еластичноста на користените материјали. Иновативното произведено, во континуитет го поставува возачот во правилна позиција. Односот на користените материјали со влага овозможуваат одлично сушење и чувство на свежина.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini new mavone 2