Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini AIS Stelvio 2

Nalini AIS Stelvio 2
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 1
9,200ден.
4,600ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само една големина: Ѕ!
Одлична цена со 50% ПОПУСТ!!!

 

За искачување на најстрмните ридови, потребен ви е дрес со соодветни карактеристики – каков што е овој модел кој има „рејсинг“ фит и ергономски крој!

Грбот и ракавите се направени од растеглив материјал со 3Д плетка, со кој се овозможува супериорна аеродинамика, УВ-заштита и поддршка на мускулите. Дополнително, полуотворената мрежа од страните овозможува оптимален трансфер на потта – и во најтоплите периоди од денот. Конструкцијата која е „без шевови“ овозможува супериорен комфор и одлично чувство при допир со телото.

Овој дрес ги има сите карактеристики кои би сакале да ги имате во еден дрес за тренинг: крој „без шевови“ на краевите на ракавите, еден водоотпорен џеб и дополнителни три џеба на грбот, како и рефлектирачки детали за подобра забележителност на патот, целосен патент кој е целосно покриен од внатрешната страна, силиконизирани грипови околу половината...

 

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini, stelvio