Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Via Nirone 7 Sora 9sp

Bianchi Via Nirone 7 Sora 9sp
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност: 1
69,000ден.
55,000ден.

Достапни опции


* Друмски велосипеди - големини::

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел имаме само уште една големина на залиха - 55!
Одлична цена сос 20% ПОПУСТ!!!


Одберете Biachi!
Одберете повеќе од 130 години пасија и традиција во велосипедизмот!

Спецификација:
Рамка: Via Nirone, 7 Alloy 6061 hydroforming tubing, 
Виљушка:  Bianchi Alu/Carbon w/Kevlar
Гарнитура:  Fsa NO.8B/ZS4D 1.1/8"
Шифтери:  Shimano Sora ST-3500 2x9sp
Заден менувач:  Shimano Sora RD-3500, 9-speed direct attachment
Преден менувач:  Shimano Sora FD-3500 band-type (34.9mm)
Пренос: Shimano FC-R345-L 50x34T, Octalink , должина на курбла: 170mm-44/57cm, 175mm-59/63cm
Средна осовина: BB  Shimano BB-ES25
Ланец:  Shimano CN-HG53
Касета:  Shimano Tiagra CS-HG50-9 11-12-14-16-18-21-24-28-32T
Кочници:  Reparto Corse RC-471 Dual-Pivot
Тркала: Reparto Corse R-500, alloy double wall
Задна главина:  Formula RB-55
Предна главина:  Formula RB-72
Гума:  Vittoria Zaffiro Slick 700x25
Стема:  Reparto Corse Alloy 6061, агол -7°, висина 41mm, 1.1/8", екст: 70mm-44/46cm, 90mm-50/53cm,100mm-55cm,110mm-57/59cm,120mm-61cm, 130mm-63cm
Волан:  Reparto Corse Compact, Flat Top, алу 6061 - диам. 31,8mm, ширина: 400mm-44/53cm, 420mm-55/59cm, 440mm-61/63cm
Колче:  Reparto Corse Alloy 6061-T6 shaft, 2 CroMo CP финиш болтови, алу 6061 forged head, 15mm офсет, диам. 31,6mm, должина: 300mm-44/46, 350mm-50/63cm
Седло:  Selle San Marco Era Start, 277x145mm

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Bianchi Via Nirona 7 Sora