Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Speed Jersey

Nalini Speed Jersey
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 2
3,800ден.
2,650ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Одлична можност за дрес за велосипедизам со кратки ракави - 30% ПОПУСТ!!!
Останати се само две големини: S и Л!

Дрес со хидрофилен третман

Карактеристики:
Анатомски крој на ракавите
Преден патент со прекривка во делот на вратот
Силиконски еластичен дел во половината
3 задни џеба

Фитинг: Regular
Стандарден фитинг на облека, со особена грижа за комфор.

Материјал: Hot Moa
Голема дишливост и мала тежина. Основен слој кој ќе го одржува вашето тело суво и во потоплите денови. Еластичните влакна овозоможуваат оптимален фитинг и пријатна мекост.

Третман: Moa Mantodry
Благодарение на овој процес, влагата создадена од потењето, брзо се пренесува кон надвор/горните слоеви, наместо да биде апсорбирана од материјалот. Оптимизираните синтетички влакна, овозможуваат постојано испарување и поефективна размена на топлина. Резултат на тоа е пријатно чувство на кожата. Овој третман е отпорен на нежното перење и не се менува со тек на време.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Nalini Speed Jersey