Кошничката е празна!
Најпродавани

Nalini Ride Bib

Nalini Ride Bib
Бренд: Nalini
Код на производот: Nalini
Достапност: 1
5,900ден.
4,100ден.

Достапни опции


* Големина:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме само уште една големина: М!
Одлична цена со 30% ПОПУСТ!!!

Анатомски долен дел од облека за велосипедизам

Карактеристики:
Технички материјал во делот околу нозете
Комфорни, еластични прерамки во предниот дел
Дишечки, мрежести додатоци во делот на грбот
Силиконизирани додатоци околу нозете за грип

Фитинг: Race
Дрес со анатомски и ергономски крој за возачи кои сакаат предизвици.

Материјал: Hot Moa
Голема дишливост и мала тежина. Основен слој кој ќе го одржува вашето тело суво и во потоплите денови. Еластичните влакна овозоможуваат оптимален фитинг и пријатна мекост.

Третман: Moa Mantodry
Благодарение на овој процес, влагата создадена од потењето, брзо се пренесува кон надвор/горните слоеви, наместо да биде апсорбирана од материјалот. Оптимизираните синтетички влакна, овозможуваат постојано испарување и поефективна размена на топлина. Резултат на тоа е пријатно чувство на кожата. Овој третман е отпорен на нежното перење и не се менува со тек на време.

Перниче: Race man
Специфично дизајнирано за машка анатомија, ова перниче има одличен фитинг, благодарение на еластичноста на користените материјали. Иновативното произведено, во континуитет го поставува возачот во правилна позиција. Односот на користените материјали со влага овозможуваат одлично сушење и чувство на свежина.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: nalini ride bib