Кошничката е празна!
Најпродавани

Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400

Bianchi Via Nirone 7 AllRoad GRX400
Бренд: Bianchi
Код на производот: Bianchi
Достапност:Производот моментално го нема на залиха
117,500ден.

Овој модел на гравел велосипед, ќе биде достапен од средината на август и првично во големина 53.
Резервации и повеќе информации: info@outdoor.mk

 

Гравел и циклокрос - неограничени можности
Бјанки со моделите од овој сегмент, Ви овозможува да ги поврзете световите на друмскиот и планинскиот велосипедизам! Идеален избор за велосипедисти - истражувачи, кои не се плашат да ги поминат границите на асфалтот, а во исто време и кои не сакаат да ја намалат брзината како можност која им ја дава друмскиот велосипед и сакаат силно искуство при секое возење!

Спецификација:
Рам: VIA NIRONE 7 ALLROAD алуминиум, хидроформиран рам, внатрешно спроведување на кабли, колче: 31.6мм, FLAT MOUNT DISC BRAKE, THRU AXLE 12X142MM, компатибилен со гуми со ширина до 40мм, подготвеност за поставување на багажник, можност да се постави држач за бидон и под долната цевка
Вилушка: BIANCHI CARBON 1.1/8", DISC, THRU AXLE 12X100MM
Гарнитура: FSA NO.8B/ZS4D
Шифтери: SHIMANO GRX 400 ST-RX400 2X10SP
Заден менувач: SHIMANO GRX 400 RD-RX400 SHADOW+ DESIGN 10SP
Преден менувач: SHIMANO GRX 400 FD-RX400
Пренос: SHIMANO FC-RX600 46X30T, должина на курбла во зависност од големина на рам: 170MM-47/53CM, 172.5MM-55/59CM, 175MM-61/63CM
Ланец: SHIMANO CN-HG54 10SP
Касета: SHIMANO CS-HG500-10, 11-13-15-17-19-21-23-26-30-34T
Кочници: SHIMANO BR-RX400
Тркала: VELOMANN GD24 DISC 622-21, TUBELESS READY
Гуми: KENDA HAPPY MEDIUM 700X35
Стем: VELOMANN ALLOY 6061, RISE +/ - 7°, висина 38MM, OVERSIZE, 1.1/8", должина во зависност од големина на рам: 70MM-47CM, 90MM-50/53CM, 100MM-55CM, 110MM-57/59CM, 120MM-61/63CM
Волан: VELOMANN ALUMINUM 6061, REACH 70MM, агол на проширување 16°, DROP CC 120 X 40CM, 130MM X SIZE 42-44-46CM, ширина во зависност од големина на рам: 40CM-47/50/53, 42CM-55/57/59, 44CM-61/63
Трака: CORK W/BIANCHI LOGO
Седло: VELOMANN 2302HRN со дупка во средината, COVER PU SOFT TOUCH, должина/ширина 280X145MM
Ротор: SHIMANO SM-RT64, 160MM

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: bianchi, via nirone 7, gravel, allroad, grx