Кошничката е празна!
Најпродавани

Gaerne Motion

Gaerne Motion
Бренд: Gaerne
Код на производот: Gaerne
Достапност: 1
9,300ден.
5,580ден.

Достапни опции


* EU број:

 
   - ИЛИ -   

Од овој модел на залиха имаме уште само една големина: 40.
Одлична цена со 40% ПОПУСТ!!!

Патики за друмски велосипедизам - G. Motion
Произведени во Италија од Gaerne!

Сите патики на Герне имаат одлични дишливи карактеристики.
Овој модел доаѓа со една "2D Micro Adjustable" алуминиумска стега и две велкро. Стегата овозможува фино подесување на затегнатоста, дури и при самото возење на велосипедот и е еден од најнапредните технолошки системи за оваа намена на пазарот, а под двете „лепенки“ пак има запци кои се дополнителна превенција да не дојде до несакано олабавување.
Јазикот и влошката се перфорирани и нивната изработка овозможува дополнителен комфор.
Делот околу зглобот е специјално изработен и овозможува максимална стабилност и контрола.

Повеќе инфо од производителот за основата на патиката:
GAERNE EPS CARBON HYBRID SOLE is made of nylon reinforced with carbon fibers to grant superior rigidity. The ultra-thin thickness decreases the distance between the foot and pedal, allowing for optimal power output. Non-slip rubber inserts in the front and rear of the sole provide stability off the bike. Compatible with most available quick-release pedals.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Gaerne, Motion