Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet High Tour

Millet High Tour
Бренд: Millet
Код на производот: Millet
Достапност: 10
8,300ден.
 
   - ИЛИ -   

Панталона со дишечки материјал и спортски фит, дизајнирана за зимски планински авантури. Отпорна на ветер и зајакнување со материјали кај глуждовите и колената, оваа панталона секогаш одговара на вашите замисли.

Намена:
планинарење

Спецификација:
Bi-Face™ конструкција: дишливост и изолација,
Спортски фит/крој,
Зајакнување во делот на колената и форма која дава дополнителна слобода на движење,
Еластичен појас и можност за користење на каиш,
Зајакнати делови околу глуждовите и патент за лесно адаптирање,
3 џеба со патенти.

Материјали:
XCS 200™
Bi-face™ конструкција
Зајакнување со: Toughtex™

Просечна тежина:
0,511 kg Alpine Fit™

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet High Tour