Кошничката е празна!
Најпродавани

K2 Pinnacle 105

K2 Pinnacle 105
Бренд: K2.
Код на производот: K2
Достапност: 2
46,000ден.
27,600ден.

Достапни опции


* Должина (cm):

 
   - ИЛИ -   

Одлична цена со 40% ПОПУСТ!!!
Од овој модел на залиха имаме уште само 2 големини: 170 и 177цм!!!

Опис и спецификација

К2 Пинакл 105 е модел позициониран во средината на фрирајд серијата и е опишан како „скија за се’ и скија за секаде“. Ова е модел на скија која и покрај лесниот Нанолајт момент инкорпориран во неа, кој ќе ви даде одлична управливост скијајќи низ шумски појас и пловење на мек снег, ќе ви даде и солидна поддршка благодарение на дрвената конструкција и металната ламинација преку рабовите кога се скија преку поцрвст и разнолик снег.
 

Радиус: 19m @184
Конструкција: Konic Technology-Aspen/Nanolite, Metal Laminate, Triaxial Briad, Hybritech Sidewalls
Основа: All-Terrain Rocker
Димензии: 137/105/121
Должини во кои се изработува: 170, 177, 184, 191

„Рокер“: Лесна иницијација, разноликост, агилност
„Камбер“: Контрола, „грип на кантовите“, управување

„All-Terrain“ рокерот се одразува со издигнат крај на скијата и е одличен за перформанси како на разнолик, така и на мек снег, а камберот под ногата овозможува моќно и енергично управување и одличен „грип“ на кантот при поцврсти снежни услови.

„KONIC“ Технологија
Револуционирен дизајн со кој се редистрибуира тежината на поголема површина на скиите, со што се овозможува нанесување на моќ, сила и стабилност директно врз кантот – за што подобри перформанси, а во исто време се намалува напорот потребен за вртење и се олеснува контролата.

Метална облога
Овој тип на конструкција, која се состои од наизменични слоеви на фиберглас и титанал, поставени над и под сржта на скијата, овозможува сигурни, прецизни и силни перформанси – идеални за напредни и експерт скијачи.

Три оскина плетка
Патентираната три оскина плетка овозможува соодветно вмрежување на влакна од фиберглас, со што се постигнува одлична торзијална сила, но се задржува „игривоста“, карактеристична за скии од дрвена срж.

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: K2 Pinnacle 105