Кошничката е празна!
Најпродавани

Millet Grepon 4S

Millet Grepon 4S
Бренд: Millet
Код на производот: millet
Достапност: 8
20,900ден.

Достапни опции


* UK Големини:

 
   - ИЛИ -   

ОВОЈ ПРОИЗВОД ЌЕ БИДЕ ДОСТАПЕН ОД 15 НОЕМВРИ!

Најновиот член од Грепон серијата: модерна, 4-сезонска чевла за алпинистички искачувања во текот на целата година. Заштитува, има прецизна поставеност, лесна е и топла.

Произведена во Италија – официјален модел на чевла на Водичите од Шамони.

Карактеристики:
-Прецизен фит со ригидна поддршка, компатибилна со полуавтоматски и класични дерези,
-Изотерма до -10°C,
-Тежина: 750 грама за една чевла со големина 8УК,
-Мембрана: Duratherm® L Kelvin GORE-TEX®,
-Ѓон: Vibram® MULAZ EVO,
- Lycra® во делот на зглобот, врвки со автоматско блокирање,
-Целосна странична гумена заштита,
-Поддршка: фиберглас, пена со двојна густина...

Оцени го производот

Вашето име:


Коментар: Забелешка: HTML код не се парсира!

Оценка: Ниска оцена           Висока оцена

Внесете го кодот во полето подолу:Клучни зборови: Millet Grepon 4S